ویزا و مهاجرت
مهاجرت و ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز جهت اخـذ ویــزای کانادا

  دیداربستگان  توریستی 
 تجاری  
1- اصل پاسپورت ( امضاء شده ) با 6 ماه اعتبار از تاریخ ورود به کانادا به همراه فتوکپی آن      
2- دو قطعه عکس رنگی جدید      
3- فتوکپی از ویزاهای گذشته علی الخصوص ویزاهای اروپا،انگلستان و آمریکا       
1-4-دعوتنامه از بستگان
   close icon  close icon
2-4 –واچر هتل  close icon    close icon
3-4-دعوتنامه کمپانی  close icon  close icon  
5- ارائه ترجمه رسمی مدارک شامل:      
1-6- اسناد مالکیت      
2-6- پرینت حساب بانکی 6 ماهه گذشته ،صورت حساب جاری،دفترچه پس انداز       
3-6- گواهی شغلی (آگهی تاسیس و تغییرات شرکت،جواز کسب و…)       
4-6- شناسنامه      
 5-6- اشتغال به تحصیل فرزندان (در صورت همراه بودن در سفر)      

 شرایط لازم جهت  اخذ ویزای کانادا چیست؟

ویزای موقت کانادا (ویزای ویزیتور یا توریستی)

چنانچه که تصمیم سفر به کانادا را جهت دیدار با آشنایان خود و یا تفریح دارید بایستی که از سفارت کانادا در  اقامتگاه خود نیز ویزای موقت و یا به عبارت دیگر ویزای ویزیتور را اخذ نمایید. که برای  اخذ این نوع ویزا شرایطی که لازم هستند عبارتند از:

  1. وجود پاسپورت معتبر
  2. داشتن سلامت جسمی
  3. مکفی بودن منابع مالی جهت هزینه های اقامت در کانادا در طول اقامت

اداره مهاجرت کانادا بایستی توجیه  شود  که متقاضی ویزا در پایان مسافرت خود به کشور خویش باز میگردد به این معنا که متقاضی بایستی تعلقاتی را از قبیل شغل دایمی و خانواده و سرمایه و سایر موارد را در کشور خود داشته باشد. به این معنا که اداره مهاجرت کانادا بایستی نسبت به برگشت شما یقین داشته باشد و این که انگیزه شما را از برگشت کافی بداند.

در پروسه بررسی درخواست و تقاضا  جهت اخذ  ویزا، امکان دارد که جهت  مصاحبه شما را به  سفارت کانادا دعوت نمایند. چنانچه شما تقاضای ویزای توریستی را نمایید بررسی این درخواست زمان زیادی را میبرد تقریبا حدود سه زمان میبرد.

انواع ویزای کانادا

  • ویزای تحصیلی یا ویزای دانشجویی ( Student Visas ).
  • ویزای کار ( Work Visas ).
  • ویزای توریستی ( Visitor Visas ).
  • ویزای مهاجرت ( Permanent Residency Visas ).

به طور کلی، ویزا به برگه ای گفته میشود که ضمیمۀ پاسپورت شما میگردد و بیان گر این امر میباشد که یکی از نمایندگان دولت آن کشور در سفارتخانه یا کنسولگری باتقاضای متقاضی برای ورود به آن کشور توافق شده باشد و متقاضی برای ورود به کشور کانادا با قوانین و شرایط مندرج در برگه ویزا مخالفت و مشکلی نداشته باشد.

انواع ویزا:

نوع ویزا به اولین دلیل و اصلی ترین علت مسافرت متقاضی به کانادا بستگی دارد و این که هر کشوری مقررات خاص خود را در صادر کردن ویزا برای متقاضی دارد. ویزاهایی که اعطا میگردند تحت عنوان  ویزاهای توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی، کاری و ...  میباشند.شایان به ذکر است که اغلب ویزاها دارنده یک تاریخ شروع ، یک تاریخ اتمام و یک مدت معین شده بمنظور اقامت هستند که مسافران بایستی حتما به خاطر داشته باشند که تاریخ سفرشان  بایستی حتما بین بازۀ شروع و اتمام ویزا باشد و مدت زمان اقامتشان در آن کشور نیز از زمان مشخص شده بیشتر نباشد.

هریک از این ویزاها امکان دارد که به شکل  Single Entry ( یکبار ورود ) ، Double Entry (دوبار ورود ) ویا Multiple Entry (چندبار ورود ) صادر شود.

ویزای یکبار ورود:

این ویزا به معنی این میباشد که مسافر  یا بهتر است بگوییم متقاضی در مدت زمانی که ویزای آنها اعتبار دلرد تنها یکبار حق ورود به آن کشور را دارند.

ویزای دوبار ورود:

یعنی این که متقاضی در زمان مشخص شده نهایتا دوبار اجازۀ ورود به آن کشور را دارا میباشد .

ویزای چندبار ورود:

در ویزای چند بار ورود متقاضی میتواند به دفعات مکرری به آن کشور ورود پیدا کند.

برای نمونه : چنانچه که شخصی ویزای شینگن را با تاریخ شروع : 2015.Jan.01 تا 2015.Feb.01 داشته باشد و طول مدت اقامت برای وی  10 روز و Single Entry باشد ،این به این معناست که سفر متقاضی بایستی بین تاریخ ذکر شده و با حداکثر 10 روز اقامت بین این بازه باشد و متقاضی تنها یکبار میتواند وارد حوزه شینگن گردد.

سوپر ویزا چیست و برای چه کسانی نیز صادر میگردد؟

سوپر ویزا در حقیقت به  نوعی ویزای موقت گفته میشود که از سوی اداره مهاجرت کانادا درماه دسامبر ۲۰۱۱ به دنبال  بسته شدن برنامه اسپانسرشیپ پدر و مادر معرفی شد.
پدر و مادرها، پدربزرگ و مادربزرگ های شهروندان کانادایی و یا اشخاصی که قصد اقامت دایمی کانادا را خواستار میباشند این امکان را دارند که برای این ویزا نیز اقدام نمایند. اعتبار سوپر ویزاها به مدت 10 سال و نیز تا پایان تاریخ انقضایشان میباشد و دارندگان سوپر ویزا بدون تجدید در هر سفر خود به مدت 2 سال  را در کانادا اقامت داشته باشند.

کسانی که میتوانند برای پدر مادر و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود نیز تقاضای سوپر ویزا نمایند.

  • - شهروند کانادا یا به عبارت دیگرمقیم دائم کانادا باشد.
  • - دارای  درآمد کانادایی طبق جدول LICO باشد.
  • - خرید بیمه کانادایی اجباری برای متقاضی یا متقاضیان حداقل برای یکسال

سوپر ویزای  کانادایی که همه آن را به عنوان سوپر ویزای مخصوص پدرها، مادرها، پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها نیز میشناسند، از موقع معرفی در دسامبر ۲۰۱۱ نیز موفقیت بزرگی را به دست آورده است.از همان زمانی که از این برنامه رونمایی شد، بالای یازده هزار سوپر ویزا به پدرها، مادرها، پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌های شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت دایمی را در کانادا را دارند داده شده است و نیز  بیش از پانزده هزار نفرتقاضای  ویزا داشته اند، نرخ ارائه ی ویزا در حد ۸۰% بوده و در دسامبر ۲۰۱۲ اعلام شد که برنامه ی "سوپر ویزای کانادا" برای یکسال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

 

 

 

بنابر قوانین کلی ، کلیه  اتباع خارجی جهت وارد شدن به کشور  کانادا بایستی برای خود ویزا تهیه نمایند. ولیکن طبق توافقی که میان کشور کانادا و برخی دیگر از کشورها اتفاق افتاده است شهروندان آنان برای ورود به کشور کانادا ملزم به تهیه ویزا نمیباشند.
ویزای کانادا دارای سه دسته میباشد:

*ویزای کانادا (single)
*ویزای کانادا  (multiple)
*ویزای 5 ساله کانادا  (supervisa)
جهت تقاضای ویزای کانادا و همچنین درخواست برای ویزای کانادا ، شخص به دو شکل  می تواند عمل مینماید:

درخواست مکتوب جهت ویزای کانادا در آنکارا

یک انسان بایستی کلیه مدارک خود را به شکل ترجمه شده به انضمام  مهر  دارالترجمه رسمی که همان تاییدیه دادگستری میباشد نیز ضروری است که بایستی نزد یکی کنسولگریها  سفارت کانادا در ترکیه اعم از آنکارا، استانبول یا ابوظبی برود و مدارک خود را به سفارت امریکا نیز تادیه نماید.

براساس قوانین جدید انگشت نگاری ، حضور خود شخص هنگام انگشت نگاری نیز ضروری میباشد.

بعد از تقدیم  مدارک و نیز طی شدن پروسه انگشت نگاری، درخواست وی  در سفارت کانادا ثبت گشته  و بایستی تا زمان پاسخ سفارت منتظر باشد. لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا باید از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز شود و رسید آن به همراه مدارک به کارگزاری تحویل شود. همچنین بعد از تادیه  مدارک لازم  به سفارت کانادا ، به شخص یک کد پیگیری داده میشود که به کمک آن کد قادر است از طریق سایت کارگزاری نیز وضعیت خود را پیگیری نماید. در این صورت طولانی ترین مدت  زمان  جهت پاسخگویی که از سوی  سفارت کانادا  اعلام گشته تقریبا62 روز است .

انگشت نگاری جهت در خواست ویزای کانادا در ترکیه:

بمنظور تمام شدن و قطعی گشتن  درخواست  برای ویزای کانادا و  نیز ثبت  شدن آن در سفارت کانادا ا انگشت نگاری لازم میباشد. در صورتی  که  شخص تقاضاکننده  وقت سفارت کانادا تقاضای  خودش را به شکل  آنلاین ثبت می نماید پس از 30 روز وقت دارد که به یکی از شعبه های واک در  ترکیه اعم از آنکارا، استانبول یا ابوظبی  نیز برود. که در صورت خلاف این امر درخواستش  باطل گشته  و هزینه ا ی را  پرداخت کرده مسترد نمیگردد.

زمانی که شخص قصد داشته باشدبه شکل  حضوری  برای ویزای کانادا درخواست بدهد زمان ثبت نام و تادیه مدارک بایستی انگشت نگاری را هم نیز انجام بدهد.  دقت داشته باشید تا موقعی که انگشت نگاری صورت نگیرد درخواست شما برای ویزای کانادا کامل نگشته و ثبت نمیشود. به همین دلیل درخواستی هم نیز بررسی نمیشود.

درخواست آنلاین  جهت دریافت ویزای کانادا در ترکیه:

تنها فرق این درخواست با درخواست کتبی  در ثبت  شدن مدارک میباشد، به شکلی  که مدارک درخواست دهنده وقت سفارت کانادا ، بشکل  اسکن  در سایت سفارت کانادا  نیز ثبت میگردد. جهت درخواست آنلاین برای اخذ ویزای کانادا  بایستی اول یک حساب کاربری را در سایت سفارت کانادا  ثبت نماید.

بعد از طی شدن پروسه ارزشیابی آنلاین، چنانچه که  تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری  نیز انجام شد ، شخص قادر خواهد بود که  نسبت به درخواست آنلاین اخذ ویزای کانادا  در ترکیه  اقدام نماید. جهت صورت گرفتن این امر  بایستی  کلیه  مدارک به شکل اسکن شده نیز وجود داشته باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش فقط از  راه کارت اعتباری قابل انجام میباشد. بعد  از تکمیل گشتن روند کار، درخواست کننده یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری اخذ مینماید و پیگیری پرونده فقط به کمک این شماره  پیگیری ممکن  میباشد.

وقتی که ثبت درخواست به شکل  آنلاین  انجام شد  ، شخص  به مدت  یک ماه فرصت  دارد که  برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در ترکیه  اعم از آنکارا، استانبول با ابوظبی مراجعه کنهد. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلان سفارت،مدت  25 روز پیش بینی شده است.

<< >>